1395/6/25

مشکلات HTML5و CSS3 در google chrome و IE فصل اول

همه طراحان وب دوست دارند سایتی که طراحی می‌کنند, در همه‌ی مرورگرها به درستی نمایش داده شود ولی این کار در عمل کمی دشوار است. سازگار کردن وبسایت طراحی شده با مرورگرهای مختلف، کاری خسته کننده است مخصوصا اگر مرورگر شما اینترنت اکسپلورر نسخه های ۶ و ۷ باشد.
 همچنین به دلیل عدم پشتیبانی مرورگرهای آی ای 6 و آی ای 7 از امکانات و ویژگی‌های جدید سی اس اس 3 و اچ تی ام ال 5، راهکارهایی را برای حل این مشکل در این مرورگرها برایتان پیشنهاد میکنم

اگر شما یک صفحه وب را با استفاده از سی اس اس 3 و اچ تی ام ال 5 طراحی کرده

و از تصاویر با فرمت پی ان جی در طراحی خود استفاده کرده‌اید و هم اکنون که حاصل کار خود را در مرورگر آی ای و یا مرورگرهای قدیمی نظاره میکنید، شاهد عدم سازگاری فاصله‌ها، عدم اعمال افکت‌هایی نظیر گوشه های گرد عناصر، هاور نشدن عناصر غیر لینک، عدم وجود سایه و مشکلات بسیاری هستید باید به مطالبی که در اینجا بیان می‌شود توجه بیشتری داشته باشید.

همانطور که می‌دانید امکانات جدید سی اس اس 3 و اچ تی ام ال 5

کمک شایانی به طراحان وب در جهت بالا بردن کیفیت طراحی و کدنویسی راحت ‌تر یک صفحه‌ی وب کرده است اما هنوز مشکلاتی وجود دارد و یکی از آن مشکلات عدم سازگاری مرورگرهای پرکاربردی مثل آی ای 6 و آی ای 7 از این امکانات است که طی چند سال اخیر وب سایت‌های زیادی در راستای حل این مشکل اقداماتی انجام داده‌اند که در اینجا قصد دارم برخی از مهمترین آنها را بیان کنم.

دستورات اختصاصی مرورگر:
خوشبختانه مرورگرهای شرکت مایکروسافت از دستورات اختصاصی که فقط در همین مرورگرها اجرا میشوند پشتیبانی می‌کنند. یعنی شما می‌توانید یک تکه کد، یک پیغام یا هرچیز دیگری را فقط و فقط به کاربران یک نسخه خاص از مرورگرهای آی ای نمایش دهید به طوری که افرادی که از سایر مرورگرها سایت را نظاره می‌کنند قادر به دیدن آنها نباشند.
 برای این منظور دستورات خود را بین دو کد زیر کپی میکنید

برای اینکه دستورات و پیغام ها فقط در IE6 مشاهده شوند:

برای اینکه دستورات و پیغام ها فقط در IE7 مشاهده شوند:

هاور کردن عناصر غیر لینک در آی ای 6
همانطور که می‌دانید در آی ای 6 نمیتوان عناصر غیر لینک را هاور کرد.
 این دستور ممکن است در ساخت منوهای زیر منوداری که با استفاده از سی اس اس طراحی می‌کنید به دردتان بخورد. برای حل این مشکل کافی است عبارت زیر را درگوگل سرچ کنید

نظرات