1395/6/25

آموزش گام به گام بوت استرپ-فصل اول

برای شروع کار با بوت استرپ به یک صفحه اچ تی ام ال نیار داریم تا کد ها و مقادیر مربوط به فریم ورک بوت استرپ را در آن معرفی کنیمدرست کردن برنامه اچ تی ام ال در پوشه بوت استرپ :
نحوه ساختن یک صفحه اچ تی ام ال به این صورت می باشد که ابتدا نرم افزار دریم ویوور را باز کرده و در منو فایل گزینه New را انتخاب کرده ، سپس در صفحه باز شده اچ تی ام ال را کلیک می کنیم برای اینکه صفحه بازشده اچ تی ام ال را ذخیره کنیم در منو فایل گزینه save as را انتخاب می کنیم ،در قسمت نام فایل اسم این صفحه را ایندکس می گذاریم ،سپس گزینه سیو رامی زنیم.
قرار دادن لینک های css:
در قسمت هدر باید لینک های مربوط به سی اس اس را قرار دهیم که به شرح آن می پردازیم: 
کدی که در خط بعد به نمایش گذاشته شده را باید در بین زوج تگ هدر قرار دهیم به صورتی که در بین دو سمیکلن در اچ رف اگر دکمه کنترل نگه داشته سپس دگمه اسپیس را بزنیم کلمه براوز می آید آن را کلیک کرده سپس روی پروژه مورد نظر ) بوت استرپ ) کلیک کرده و پوشه سی اس اس را باز کرده سپس برنامه سی اس اس را انتخاب می کنیم ،چون ما چهار تا برنامه سی اس اس داریم پس چهار تا لینک مربوط به سی اس اس را باید در هدر قرار دهیم .

قرار دادن کدهای Js :
در قسمت هدر باید لینک های مربوط به جی اس را قرار دهیم که به شرح آن می پردازیم:
کدی که در خط بعد به نمایش گذاشته شده را باید در بین زوج تگ هدر قرار دهیمبه صورتی که در بین دو سمیکلن در src اگر دگمه کنترل نگه داشته سپس دگمه اسپیس را بزنیم کلمه براوز می آید آن را کلیک کرده سپس روی پروژه مورد نظر ) بوت استرپ ) کلیک می کنیم و پوشه js را باز کرده سپس برنامه js را انتخاب می کنیم ،چون ما دو تا برنامه js داریم پس دو تا لینک مربوط به js را باید در هدر قرار دهیم .
در این جا پروژه ی ما(صفحه اچ تی ام ال )به جایی رسیده که بتوان در آن کد نوشت وکار خود را آغاز نمود.تمامی این اسکریپت ها می بایست قبل از بسته شدن تگ body قرار گیرند.

چندین نکته وجود دارد که باید رعایت کرد :

یک : در ایجاد ساختار، قرار دادن HTML5 doctype در بالای صفحه index.html است.

 

 

دو : سپس در تگ meta، کاراکترها را بر روی utf-8 ست می کنیم،زیراکه می خواهیم از کاراکترهای خاص در پروژه استفاده کنیم و نیازمندیم  کهbrowser ها بتوانند این کاراکترها را به راحتی تجزیه و تحلیل کنند. در نتیجه باید تیکه کد زیر را در تگ head  قرار دهیم.

 

 

سه : نیاز به فراخوانی فایل jQuery داریم. در نتیجه کد زیر را در تگ body  قرار می دهیم.

 

 

 

فراخوانی فایل های مورد نیاز به پایان رسید. حال شما برای ساخت اجزای مختلف وبسایت خود آماده شدید. برنامه htmlشما باید به شکل زیر در آمده باشد.

نظرات