1394/9/29

ابزار آنلاين لودینگ ساز يا نوار پيشرفت

ابزار آنلاین Loading ساز یا نوار پیشرفت
استفاده کنندگان از نرم افزار فتوشاپ مسلما توانایی طراحی و ایجاد تصاویر loading رو دارند و می توانند بهترین طرح ها را برای وب سایت خودشان طراحی و ایجاد کنند، اما خب این روند هم زمان بر هست هم نیازمند ایده مناسبی است که شاید همیشه برای هر طراحی فراهم نباشد.

تصویر Loading شامل 2 حالت است:

  • نوار پیشرفت یک تصویر ثابت هست که صرفا به شما اطلاع میدهد که اطلاعاتی در حال بارگذاری می باشد.
  • نوار پیشرفت هوشمند بوده و به همان میزانی که اطلاعات بارگذاری می شوند میزان پیشرفت را نشان می دهد.

بسیاری از وب سایت ها از این دو حالت بنا به نیاز استفاده می کنند.
cssload.net
این وب سایت علاوه بر امکانات زیادی که در اختیار شما قرار میدهد، انواع تصاویر Loading را هم در خودش جای داده است تا شما بتوانید با انتخاب طرح لودینگ مورد نظرتان به شخصی ساز آن بپردازید. با انتخاب هر طرح می توانید رنگ المنت اصلی، رنگ پس زمینه، اندازه تصویر خروجی ،و میزان سرعت انیمیشن را تعیین کنید. پس از انجام تنظیمات می توانید خروجی را دریافت کنید. خروجی را به صورت کد CSS و HTML در اختیار شما قرار میدهد.
loading.io
وب سایتی حرفه ای در ساختن تصاویر لودینگ با امکانات فراوان و بیش از چهل تصویر متنوع پیش فرض است.

در این وب سایت شما پارامترهای زیادی رو می توانید تعیین و شخصی سازی کنید مانند: تعیین ابعاد تصویر لودینگ، رنگ تصویر لودینگ، سرعت تصویر، رنگ پس زمینه، theme رنگی پیشنهادی ،و مهم تر از اون امکان خروجی به صورت GIF ، SVG ، CSS به صورت همزمان. همینطور با ایجاد حساب کاربری در این سایت می توانید تصاویر ساخته شده خودتان را همیشه در حساب داشته باشید و تصاویر جدیدی را هم در آن ذخیره کنید.
ajaxload.info
این وب سایت که از وب سایت های بسیار قدیمی در این زمینه است بر خلاف cssload صرفا به شما یک تصویر GIF ارائه می دهد. شما در این سایت می توانید از بیش از 30 طرح مختلف استفاده کنید و براساس نیازتان رنگ تصویر لودینگ و رنگ پس زمینه را تعیین کنید. همونطور که گفتم متاسفانه این سایت کد CSS در اختیار شما قرار نمی دهد.
loadinfo.net
این وب سایت بیش از 50 تصویر متفاوت loading را در اختیار شما قرار میدهد و نیز همانند ajaxload صرفا یک تصویر به شما ارائه می کند ولی برای شخصی سازی آن امکانات بیشتری دارید و می توانید پارامترهایی مثل رنگ اصلی تصویر لودینگ، رنگ پس زمینه، تعیین Flip بودن یا نبودن تصویر، انتخاب ابعاد تصویر از 16 تا 48 پیکسل و همینطور سرعت انیمیشن رو از 5 fps تا 50 fps تعیین کنید.
loadergenerator.com
این وب سایت نیز همانند دو نمونه قبل ول با تعداد تصاویر کمتری به شما خروجی GIF ارائه می کند. تنها پارامتری که در این وب سایت نسبت به نسخه های قبلی اش اضافه شده است امکان rotate یا چرخش تصویر مورد نظر است.

نظرات