1394/9/29

روش های صحیح جستجو در اینترنت

اینترنت شبکه ای بزرگ که متشکل از میلیون ها کاربر و یک منبع عظیم و فوق العاده می باشد که دسترسی سریع به اطلاعات طبقه بندی شده را توسط موتورهای جستجو برای ما فراهم می آورد. شاید گشت و گذار میان این منبع وسیع اطلاعات برای برخی دلهره آور است. شاید بارها شده که از جستجو راجع به موضوعی خسته شده اید و آن را رها کرده اید.

موتور های جستجو این امکان را فراهم می کنند که به راحت ترین شکل ممکن بتوان سوزن را در این انبار کاه عظیم یافت. یکی از بزرگترین موتورهای جستجو همان طور که می دانیم گوگل است. این موتور جستجو با پروتکل های سخت گیرانه و خاص خود موفق شده که صفحات را بر اساس مطالبشان به بهترین شکل دسته بندی کرده و امتیاز دهی کند. گوگل فوق العاده قدرتمند است و استفاده از آن بسیار راحت است. اما تعداد بالای صفحاتی که محتوای یک شکل دارند بسیار زیاد است از طرفی برخی افراد وقت و هزینه ی زیادی را صرف دور زدن قوانین گوگل میکنند تا محتوای بی ارزش و گاه بی ربطشان را در ابتدای نتایج جستجو بیاورند. ولی به هرحال برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد. در ادامه چند نکته ی مفید برای نحوه جستجو در گوگل گفته شده است:

در یک عبارت و یا واژه جستجو گیر نیافتید: اگر جستجوی اول شما ننایج دلخواه را برایتان مهیا نکرد با کلمات دیگر و عبارات های متفاوت تری تلاش کنید.

گذاشتن علامت نقل قول  گوگل را مجبور می کند تا دقیقا به دنبال عبارتی که جستجو می کنید بگردد و نتایجی را در نتایج جستجو لیست کند که در آن ها عبارت مورد جستجو شما  آمده است.

به خاطر داشته باشید که اکثر موتور های جستجو با عملگر (AND) بطور پیشفرض کار می کنند و نه با عملگر (OR) این بدین معنی است که تمامی کلمه ای که شما وارد می کنید باید در متن صفحه ای که در در نتایج جستجو آمده است موجود باشد.

ترتیب کلمات وارد شده در جستجو مهم می باشد. پس سعی کنید کلمات مهم تر را اول وارد کنید.

کوچکی و بزرگی  حروف برای موتور های جستجو مهم نیست پس دو کلمه “Ehsanweb” و “EhsanWeb”   نتایج یکسانی به ما خواهند داد.

اگر شما در ورود کلمه های جستجو غلط املایی داشته باشید، گوگل غلط املای شما را می گیرد و عبارت صحیح در زیر باکس جستجو را به شما پیشنهاد می کند که با کلیک برروی آن جستجو با کلمات صحیح انجام می شود.

تایپ اشتباه در گوگل

شما می توانید معادلات ریاضی مانند 27/3  در باکس جستجو وارد کنید و گوگل  نتیجه را برایتان فراهم خواهد کرد.

محاسبه کردن در گوگل

نظرات