1394/9/7

ذخیره سازی اینترنتی فایل ها

با بیشتر شدن احتیاجات کامپیوتری و نیازبه داشتن فضایی برای ذخیره سازی فایل های مختلف و مهم ، تکنولوژی های مختلفی نیز عرضه شده و می شوند. فضاهای مجازی یکی از این تکنولوژی ها است که مدت هاست در دسترس مردم و شرکت های مختلفی که به دنبال ارائه هرچه بهتر این ویژگی برای داشتن مشتریان بیشتر هستند قرار گرفته است. اگر چه مایکروسافت و گوگل با شیوه های بهتر و فضای بیشتر توانسته اند این نیاز را برطرف کنند اما Dropbox با یک خاصیت بهتر این امکان را فراهم کرده است تا بدون مرورگر اینترنت و مستقیما از روی دسکتاپ بتوانید به فایل های خود دسترسی داشته باشید و آنها را آپلود یا دانلود کنید.

سایتی برای ذخیره سازی فایل ها

این ابزار با در اختیار قرار دادن 2 Gb فضای مجازی به صورت رایگان و فضای بیشتری که با پرداخت هزینه امکان استفاده از آنها هست خیلی راحت خود را در دل بسیاری از مردم جهان جا داده است. به نظر می رسد کار با فولدری که روی دسکتاپ باشد و مستقیما به فضای مجازی شما در اینترنت و در حساب کاربریتان وصل باشد، خیلی آسانتر از وارد شدن به حساب کاربری و مدیریت فایل در آنجاست.

همچنین می توانید فایل مورد نیازخود نظیر عکس و متن را که در این فولدر است به راحتی اجرا کنید و نیازی به دانلود دوباره آن نیست. داشتن این نرم افزار کاربردی را به آنهایی که همیشه به اینترنت دسترسی دارند و از جابجایی فایل های خود روی حافظه های سخت افزاری هراس دارند، توصیه می کنیم. برای اینکار ابتدا یک حساب کاربری در Dropbox باز کرده و سپس نرم افزار آن را دانلود کرده و از کار با آن لذت ببرید.

امروزه کاربران فضای مجازی روز به روز بیشتر می شوند و با بالا رفتن سرعت اینترنت تمایل به استفاده از فضاهای ارزان مجازی بیشتر می شود. شاید در این بین چیزی راجع به شبکه های ابری شنیده باشید که تقریبا این دو عبارت معادل یکدیگرند. امروزه اکثر خدمات در جوامع مدرن بر اساس همین فضاهای مجازی صورت می گیرد شما می توانید موسیقی محبوبتان را روی یکی از این فضاهای مجازی آپلود کنید و در هر جا و با هر وسیله ای که امکان اتصال به اینترنت را دارد از آن لذت ببرید. با این کار دیگر لازم نیست بر روی هر وسیله ای مانند کامپیوتر، گوشی های همراه ،و... یک فایل را ذخیره کنید فقط کافیست آن فایل را یک بار روی فضای مجازی قرار دهید. پس استفاده از این فضاها مقرون به صرفه هستند ولی خب تمام ارتباطات شبکه ای خالی از اشکال نیستند و باید احتیاط کنید که فایلهای شخصی را روی این فضاها تا حد ممکن ذخیره نکنید.

نظرات