1394/9/5

تجربه ای متفاوت با کدنویسی آنلاین

حتما پیش اومده که پس از اینکه برنامه ای را کدنویسی کرده اید و فایل هایش را روی سرور آپلود کرده اید و بعد از مدتی تصمیم به یک ویرایش در کدهایش گرفته اید ولی دوباره آپلود کردن فایل ها یا ویرایش کدها روی هاست کار زمان بر و خسته کننده ای است یا اینکه روی سیستمی کار می کنید که برنامه های مخصوص ویرایش کد شما را ندارد برای حل این مسئله راهکارهای متفاوتی وجود دارد که در اینجا راجع به یکی از راهکارها توضیح داده ایم.
ابزار آنلاين liveweave چيست ؟
اين ابزار که به صورت مجازي امکانات زيادي رو در اختيار شما قرار میدهد و شما می توانید با تعريف يک پروژه، شروع به کدنويسي HTML , CSS و JS کنید و نتيجه نهايي را در همان صفحه ببينيد درست مانند نرم افزارهای ویرایش کدی مثل Dreamweaver یا notepad++ و...

جهت استفاده از اين امکانات مي بايست به سايت liveweave.com مراجعه کنيد .

در صفحه ابتدايي شما يک workspace که 4 بخش دارد را مشاهده مي کنيد.

بخش اول HTML 5 و بخش دوم CSS 3 بخش سوم JavaScript و بخش نهايي نمايش نتيجه کدهاي نوشته شده به صورت Live است.
می توانید با گزينه Dark Theme در بالاي سايت سمت راست، صفحه ی کد نویسی تان را تیره یا روشن کنید. همچنين می توانید نمايش زنده يا Live Mode رو هم فعال يا غير فعال کنيد که نتايج کدها همزمان در کادر چهارم نمايش داده نشود .
در ادامه درباره اين امکانات این برنامه توضيح می دهیم:

منوي Tools
در گزينه اول این منو که Template است شما می توانید کدهاي پيش فرض و ابتدايي رو مجددا بارگذاری کنيد در حقيقت پروژه شما از ابتدا شروع می شود.

در گزينه بعدي که Color & Palette Lab هست شما به صفحه ديگري منتقل می شوید و در آنجا اين قابليت را داريد که رنگ هاي مختلفي را انتخاب کنيد، رنگ هاي جديدي بسازيد و در پالت رنگی از آن استفاده کنید.
در گزينه بعدي يعني Download اين قابليت رو داريد که پروژه خودتون رو به صورت فايل HTML و يا Zip

که شامل همه فايل ها يعني (Html-css-js) می شود دانلود کنيد.
در گزينه بعدي يعني Generator

و در گزينه زيرمجموعه اول Generate LOREM IPSUM text at cursor location می توانید با قرار دادن ماوس در هر نقطه از کدهایتان و انتخاب اين گزينه يک متن پيش فرض يا همان لورم ايپسوم معروف رو فراخواني کنید. در گزينه زيرمجموعه بعدي يعني CSS3 Code Generator همان طور که از اسمش پیداست شما را به صفحه ديگری منتقل می کند که در آنجا می توانید از کلي امکانات ويژه و جالب مثل Radius and Box Shadow ، Text Shadow ، Transforms ، Columns ، Gradient Background ،  Border and Outline ،و Background استفاده کنید.

منوي Library
در اين منو می توانید از JS هاي منتخب و پر کاربرد برنامه در کارتان تنها با یک کلیک استفاده کنید.
 
امکان کار روی یک پروژه به صورت تیم
در همان منوي بالا گزينه اي با نام Team UP وجود دارد که با کليک بر روي آن ابزاری جديد در سمت راست پايين صفحه، پديدار خواهد شد که در اين ابزار شما می توانید با دريافت لينک مختص پروژه و اشتراک گذاري آن بين افراد گروهتان، به افراد مختلف دسترسي به پروژه بدهید.

عضويت در اين سيستم رايگان هست و شما می توانید با عضويت در این سيستم پروژه هاي مختلف رو به صورت هم زمان پيش ببريد و مديريت کنيد.

نظرات