1394/9/5

پشتیبان گیری از مطالب

حتما پس از ایجاد وب سایت و کار کردن با آن و پس از وارد کردن داده های زیادی در وب سایتتان به این فکر افتاده اید که اگر روزی به هر دلیلی این اطلاعات به اشتباه از روی سایتتان پاک شود شما باید چه کار کنید. قاعدتا از بین رفتن این اطلاعات خسارت زمانی و گاه مالی زیادی را به ما وارد می کند.
برای این کار امروزه تقریبا تمام سیستم های وبلاگی و وب سایتی به شما امکان دریافت فایل پشتیبان را می دهد. حتی بعضی از میزبان های وب نیز این امکان را برای کل محتوای سایت شما قرار داده اند. با دریافت این فایل شما می توانید با خیال راحتتری با سایت یا وبلاگتان کار کنید و نگرانی از دست رفتن داده هایتان را نداشته باشید چرا که در هر زمانی که شما داده هایتان را به هر دلیلی از دست بدهید فقط کافیست فایل پشتیبان را روی سایت خود آپلود کنید تا در چند ثانیه تمام اطلاعاتتان بازگردد ولی نکته ای که لازم به تاکید بر روی آن است این هست که اگر علت از دست رفتن اطلاعات سایتتان خودتان نبودید حتما مسئله را با برنامه نویس سایتتان یا مدیر وبلاگتان در میان بگذارید چرا که ممکن است این اتفاق باز هم برای شما بیافتد برنامه نویسان با دانستن مشکلات شما می توانند خدمات بهتر و امن تری را به شما ارائه کنند.
قابلیت پشتیبان گیری تنها برای استفاده در روز مبادا نیست بلکه افرادی که می خواهند از یک سیستم وبلاگ به یک سیستم دیگر نقل مکان کنند از این امکان استفاده می کنند. این روش برای سیستم وردپرس پرکاربردتر از بقیه سیستم های وبلاگ می باشد.

نظرات