1394/9/4

افزایش رتبه سایت از طریق کاربران

بیش از نیمی از سایت های موجود به قدری در زمینه ی جلب رضایت موتورهای جستجو خودشان را غرق می کنند که هدف اصلی یعنی بازدیدکننده ها را فراموش می کنند. بازدیدکننده های هر سایتی عوامل اصلی حیات آن سایت به شمار می روند. امروزه موتورهای جستجو و سیستم های امتیازدهی به سایت ها عامل مدت ماندگاری کاربران در سایت را جزء عوامل امتیازدهیشان قرار داده اند. در ادامه چند نکته در رابطه با این زمینه گفته شده است:
بروزرسانی مطالب سايت
به روز رساتی یا آپدیت مطالب سایت یکی از مواردی است که اربران را به سایت شما جذب می کنند. به روز رسانی مطالب قبلی سایت نشان از اهمیت شما به صحت و درستی مطالبتان است و این یک امتیاز بزرگ در دید هر کاربری است بهتر است که در کنار تاریخ ایجاد مطلبتان تاریخ آخرین ویرایشش را هم وارد کنید تا هم کاربران و هم سیستم های امتیازدهی متوجه این تغییر در سایتتان شوند.

محتوای جذاب
واضح است که محتوای جذاب و غیر تکراری تاثیر بالایی در ماندگاری کاربر در سایت شما دارد که در نتیجه ی آن سیستم های امتیاز دهی نیز سایت شما را سایتی مفید خواهند دانست

چند بخش کردن مطالب طولانی
مطالب طولانی معمولا کاربران را فراری می دهد هر قدر هم که مطالب بار معنایی یا اهمیت بالایی داشته باشند باز هم کاربران دنبال مطلب خلاصه تر می گردند ولی خب نمیشه که همه ی مطالب را خلاصه کرد برای حل این مشکل بهتر است که مطالب طولانی تان را به چند بخش با عنوان های مختلف تقسیم کنید و هر بخش را در صفحه ای مجزا قرار دهید و در انتهای هر کدام از این مطالب صفحات دیگری که مرتبط با این موضوع هستند را لینک کنید. این کار باعث می شود که هم تعداد صفحات سایتتان بالا برود و در سیستم های امتیاز دهی بیشتر به چشم بیایید چرا که همان طور که در مطالب قبلی به آن اشاره شده بود وجود لینک های مرتبط با موضوع در هر صفحه خود یک امتیاز برای سایت است. از طرفی با این کار شما برای هر صفحه از کلمات کلیدی مختص خودش استفاده کرده اید و این باعث می شود که شانس بیشتر در نتایج جستجو کاربران داشته باشید.

خدمات پشتيباني آنلاين
کاربران به دنبال سایتی هستند که مدیران آنها حاضر و به محتوای سایت اهمیت می دهند. وجود سیستم پشتیبانی آنلاین مانند گفتگوی آنلاین و یا حتی پاسخ سریع به نظرات یا مشخص کردن ساعتی به کاربران که در آن ساعت به تمام نظراتشان پاسخ می دهید باعث می شود که کاربران متوجه شوند که شما به سایتتان اهمیت می دهید در نتیجه آنها نیز به سایت شما اهمیت می دهند و مشتری سایت شما خواهند شد.

نظرات