1394/9/4

خصوصیت نوفالو در لینک به گوگل

سایت های بزرگ بیشتر مورد حمله ی اسپمرها قرار میگیرند این اسپمرها سعی در ترویج آدرس سایتشان در سایت های با رنک بالا دارند. از طرفی لینک های خارجی زیادی در سایت به هر دلیلی ممکن است وجود داشته باشد که محتوایی در رابطه با محتوای شما نداشته باشد همانطور که در مقالات قبلی گفتم این لینک ها باعث کاهش امتیاز در سیستم های امتیازدهی به سایت می شوند. اما باید چه کرد؟
استفاده از خصوصیت nofollow
با قرار دادن خصوصيت rel="nofollow" در يک لينک شما مشخص می کنید که این محتوای صفحه ی این لینک مورد تائید شما نیست و نباید توسط موتورهای جستجو از سایت شما دنبال شود. استفاده از این خصوصیت برای قسمت نظرات سایت که کاربران در آنجا می توانند آدرس سایتشان را وارد کنند بسیار کارآمد است. بهتر است این خصوصیت را به صورت اتوماتیک روی این جور لینک ها بگذارید. از طرفی در قسمت های مختلف دیگر سایت (بیشتر در انجمن ها این مورد دیده شده) اسپمرها لینک سایت خودشان را در لابه لای متن های HTML توسط رباتهایشان می گذارند شما می توانید با استفاده از Captcha ها در هنگام عملیات ثبت از شر ربات ها خلاص شوید و در رابطه با اینکه ممکن است این قسمت توسط شخص اسپمر پر شود باید گفت که باز هم راه حل وجود دارد شما می توانید در سمت سرور تگ های لینک را کنترل و محدود کنید یا در سمت کاربر با اسکریپتی به این تگ ها خصوصیت nofollow بدهید.
.وب سايت گوگل در قسمت مديران وب سايت ( webmaster centeral ) امکانات بيشتري را براي مقابله با اين اسپم ها به شما معرفي می کند.
چگونه تمام لینک های صفحه را محدود به خصوصیت nofollow کنیم؟
اگر مي خواهيد براي تمام لينک هاي صفحه خود از خاصيت nofollow استفاده کنيد مي توانيد از اين خصوصيت به وسيله متاتگ در head استفاده کنيد.

نظرات