1394/9/4

سایت مپ یا همان نقشه سایت چیست؟

حتما تا به حال اسم نقشه سایت به گوشتان خورده یا به چشم دیده اید اما این نقشه ی سایت چیست؟
همان طور که از اسمش پیداست نقشه ای از صفحات سایت شما در اختیار ربات های جستجوگر قرار میدهند تا این ربات ها از ساختار صفحه بندی سایت شما بهتر مطلع شوند که خود در سیستم های امتیازدهی به سایت ها بسیار موثر است. دو نوع نقشه ی سایت دارم یکی بر پایه ی HTML و دیگری بر پایه ی XML است که نقشه های XML توسط موتورهای جستجوگر استفاده می شوند. اما نگران نباشید نیازی نیست که شما کاربران نقشه ی سایت را دستی ایجاد کنید این فایل معمولا توسط برنامه نویس ایجاد شده شما با هر صفحه ای که در سایتتان ایجاد میکنید توسط برنامه های تولید کننده نقشه سایت به طور خودکار آدرس صفحه ی شما در داخل این نقشه وارد می شود.

وقتی ربات های جستجوگر وارد سایت شما می شوند ابتدا دنبال نقشه ی سایت شما می گردند سپس با خواندن این فایل به الگوی لینک دهی شما پی می برند و صفحه به صفحه (لینک به لینک) شروع به گشتن در سایت شما می کنند در نتیجه صفحات شما سریعتر در سیستم های جستجوگر ثبت (index) می شود.

اگر از نقشه ی سایت استفاده نکنید ربات های جستجوگر ممکن است بعضی از صفحات سایت شما را نتوانند پیدا کنند در نتیجه آن صفحات خیلی دیر در نتایج جستجو کاربران ظاهر می شود.

نظرات