1394/9/4

نه گام برای جلب توجه به وبلاگتان

وبلاگ ها ابزارهای مفیدی برای به اشتراک گذاشتن نظرات و عقاید است در وبلاگها تمرکز اصلی بر روی محتوا است و در ادامه ما 9 دستورالعمل را برای شما آماده کرده ایم تا بتوانید به راحتی تمرکز کاربر را برای مطالبتان بدست بیاورید و وبلاگ خودتان را به یک وبلاگ موفق تبدیل کنید.
شاخص های رشد

1. اسکریپت های مناسبی انتخاب کنید. اسکریپت هایی که در سیستم خود وبلاگتان هست اسکریپت های مناسبی هستند و اگر از اسکریپت دیگری استفاده می کنید به درصد محبوبیت و آمار استفاده از آن دقت کنید تا در دام اسکریپت های مخرب که سرعت وبلاگتان را پایین می آورند نیافتید.
2. پلاگین های مناسبی انتخاب کنید. پلاگین های  InboundWriter  و  Seoppressor به شما پیشنهادات مناسب با سئو ارائه می دهند. همچنین امکان انتشار مطالب در رسانه های اجتماعی استفاده کنید تا مخاطبان آنها را نیز جذب کنید. این رسانه ها یکی از منابع ارزشمند جذب مخاطب می باشند.
3. یک فید RSS با دامنه وسیع انتخاب کنید. خیلی از خوانندگان وبلاگتان را از طریق RSS مشاهده می کنند.

آماده سازی محتوا

4. موضوعی جذاب انتخاب کنید و یا هدفی که نوعی از خوانندگان به دنبال آن هستند. با توجه به پایگاه خبری CBS، یک وبلاگ موفق وبلاگی است که خلاءی میان چندین میلیون وبلاگ دیگر پیدا کرده و در موردش موضوعی می نویسد که زیاد در مورد آن مطلب منتشر نشده است.
5. از ابزارهای سئو و موتور های جستجو استفاده کنید تا بفهمید بازدیدکننده ها به دنبال چه مطالبی هستند و کلمات کلیدی برتر چیست.
6. مطالبی پست کنید که هم قابل قبول و هم بحث برانگیز باشد. آمار نشان داده است که موفق ترین وبلاگ ها کمی خود رای نیز هستند. نظرات های و بحث های محبوب، پیشتیبان هایی را به وبلاگتان خواهند آورد ، اما بحث های غیرمحبوب به قدری مفید خواهدن بود که مخالفان را به سمت وبلاگتان سرازیر خواهند کرد و قدرت دیده شدن وبلاگ را افزایش خواهند داد.

بازاریابی

7. برای وبلاگ خود در رسانه های اجتماعی حساب کاربری ایجاد کنید و به اشتراک مطالبتان در این رسانه ها بپردازید. اینکار می تواند بازدیدکننده های مختلف و افراد متنوعی را به وبلاگتان بیاورد. اینکار به نوبه خود موجب افزایش ترافیک سایت خواهد داد. همچنین با این افراد ارتباط برقرار کنید و سعی کنید با پاسخ دادن به نظراتشان، آنها را فعال نگه دارید.
8. با سایر وبلاگ نویس ها ارتباط برقرار کنید. ممکن است آنها مطالبی شبیه یا مرتبط با مطالب شما را پست کنند و افرادی را که هدف شما هستند جذب کنند. اشتراک گذاری مطالب آنها توسط شما باعث می شود آنها نیز اینکار را با مطالب شما بکنند.
9. در وبلاگ های دیگر پست مطلب میهمان قرار دهید. اینکار استایل نوشتاری شما را در معرض عموم قرار می دهد و انتخاب عناوین را برای خوانندگان آن وبلاگ افزایش می دهد. به دنبال این کار می توانید این خوانندگان را به سمت وبلاگ خود هدایت کنید. همچنین این روش باعث افزایش ترافیک آن وبلاگ می شود و شما خودتان نیز می توانید برای وبلاگ خود یک نویسنده خارجی قرار داده و نتیجه مشابهی بگیرید.


همیشه آمار وبلاگ خودتان را در سرویس های Google Analystic و نظیر این ها چک کنید.
موتور های جستجو همیشه الگوریتم های خود را بطور متناوبی تغییر می دهند تا  دیدگاه ها، جستجوها و داده های بیشتری را بازخورد دهند. پس ممکن است متد های سئو، پلاگین ها و اسکریپت ها، تاثیرشان را به مرور زمان از دست بدهند. همیشه در مورد آخرین تغییرات الگوریتم ها تحقیق کنید تا از این بابت ضرر نکنید.

نظرات