1394/9/4

هشت ویرایشگر متن آنلاین

حتما تا به حال با یک ویرایشگر متن در اینترنت کار کرده اید. این ابزار به افرادی که دانشی از زبان تگ نویسی ندارند کمک می کند تا مطالبشان را به همان شکلی که می خواهند ولی با ساختار مورد قبول صفحات وب بنویسند. در این مقاله درباره ی جوانب مثبت و منفی پر استفاده ترین ویرایشگرهای متن آنلاین بحث میکنیم.

TinyMCE
یکی از ویرایشگر متنی است که در وب، یا حداقل در بسیاری از برنامه های کاربردی سفارشی بیشتر استفاده می شود، ویژگی های بسیاری از پلاگین های مفید مانند درج تصویر، تراز متن، حتی یک ظاهر طراحی شده با CSS – اساسا شما نیاز به ایجاد تنظیمات به کد HTML و یا حتی قالب- موجود است. دو افزونه های تجاری از سازندگان ویرایشگر tinymce وجود دارد از جمله MCFileManager که یک مرورگر فایل  PHP است و MCImageManager ابزاری برای آپلود یا حذف عکس ها هست. نکته ی دیگر این است که شما می توانید از این ابزار به صورت رایگان استفاده کنید. و همچنین یک افزونه به نام iBrowser  برای آپلود عکس دارا می باشد ویرایشگر tinymce دارای بسیاری از پیاده سازی ها می باشد، حتی با تماس مجدد AJAX  برای ذخیره کردن فایل ، که یک ساختار بسیار سخت می باشد.

FCKeditor
یکی دیگر از ویرایشگر متن بر روی وب که اغلب مورد استفاده قرار می گیرد FCKeditor است. این ویرایشگر در مقایسه با TinyMCE کم حجم تر است. این برنامه همچنین از چندین زبان برای نوار ابزار استفاده می کند. یکی از مزایای استفاده از FCKeditor این است که بخش مدیریت فایل آن در ارتباط با یک اسکریپت PHP بر روی سرور، و شامل بررسی غلط املایی است.

Yahoo Rich Text Editor
در واقع یک جزء از کتابخانه ی YUI می باشد، این ویرایشگر متن ویژگی های بسیار چشمگیری دارد. مزیت بزرگ این ویرایشگر آنلاین بودن آن است که می توان آن را در مرورگر کلاس های A تلفن همراه استفاده کرد، تا زمانی که شما نیاز به ساخت یک برنامه تلفن همراه دارید، این ویرایشگر بهترین انتخاب است.

WYMeditor
یک ویرایشگر XHTML با تمرکز ویژه بر روی نشانه گذاری تمیز است .در این ویرایشگر امکان استفاده از فونت، قالب بندی متن، و یا رنگ نیست. ولی به جای آن امکان نشانه گذاری CSS وجود دارد. این ویرایشگر یک ابزار بسیار خوبی برای مبتدیان و مشتریانی که ممکن است در نوشتن HTML ضعف داشته باشند است.
 
FreeRichTexteditor
این ویرایشگر دارای پوسته براق مایکروسافت آفیس 2002 هست، و احساس کار با مایکروسافت آفیس را میدهد. از ویژگی های آن می توان به قابلیت های اساسی آن یعنی سه حالت نمایش، طراحی، کد که احساس کاملا شبیه به Dreamweaver را میدهد.

Xinha
یک ویرایشگر فوق العاده با یک جامعه بسیار زیادی است. این ویرایشگر با استفاده از فرمول ها، که با پشتیبانی از تگ های رابطه، برای هر وبلاگ با موضوع ریاضی و یا وب سایت ضروری است باعث شده است که این ویرایشگر آنلاین منحصر به فرد شود. Xinha همچنین دارای پلاگین های اضافی می باشد که می توان از آنها استفاده کرد.
 

rtePad
یک ویرایشگر قدرتمند است، ازلحاظ قابلیت ها مشابه ویرایشگر tinymce است. یکی از ابزارهای مهم در این ویرایشگر استفاده از ابزار ورود کلمات است. ای ابزار رایگان نیست و برای استفاده از آن باید آن را بخرید.

SPAW Editor
یکی دیگر از ویرایشگر قدرتمند تجاری است که با ابزارهای بزرگی برای ویرایش جداول، و ابزار جمع کننده رنگ می باشد خودش را نسبت به سایر ویرایشگرها خاص کرده است.

نظرات