1394/9/4

4 روش کاربردی برای تولید محتوای مفید

اینترنت پر از صفحات مختلف و رنگارنگ است ولی در کنار این ها پر از مطالب تکراری است. ایجاد این مطالب تکراری و گاه کپی شده تنها به خاطر وجود رقابت بر سر پیشی گرفتن در رتبه ی سایت است. اما در این میان نمی توان این مسئله را نادیده گرفت که مطالب جدید همیشه جایگاه خودشان را دارند و بیشترین بازدیدکننده ها را به خود اختصاص می دهند و همان طور که می دانید ایجاد مطلب جدید خود مسئله ی بسیار دشواری است. در ادامه 4 روش برای ایجاد مطلب جدید آمده است:

ترجمه
اگر مسلط به یکی از زبان های خارجی هستید می توانید مطالب جدیدی که نویسنده های خارجی می نویسند را به فارسی ترجمه کنید این کار از لحاظ موتورهای جستجو کپی برداری به حساب نمی آید ولی می توانید منبع را هم در انتهای مقاله یتان بنویسید نوشتن منبع چیزی از شما و دانشتان کسر نمیکند بلکه شما را فردی با شخصیت نشان می دهد. از آنجایی که این مطالب توسط موتورهای جستجو مطالب جدید شناسایی می شوند به شما امتیازی داده می شود و از آنجایی که همه به زبان های خارجی مسلط نیستند پس مطالب شما برای کاربران نیز مفید خواهد بود. در نتیجه این رفتار شما مننجر به افزایش بازدید سایت خواهد شد
تالیف
برای تالیف یک متن ، به دو روش زیر می توان عمل کرد:

  1. باید دانش کافی در مورد موضوع مورد نظرتان داشته باشید تا بتوانید بصورت کیفی به تولید متن خود بپردازید. با کمی دقت، می توانید متن مورد نظر را ویرایش کرده و با ترتیب بندی مناسب محتوا خود را آماده کنید. اگر در زمینه ای خاصی تخصص دارید یا کار با ابزار یا نرم افزاری را بخوبی می دانید، می توانید راجع به آنها بنویسید.
  2. از تجربه هایتان در زمینه های مختلف بنویسید. با مدیریت مناسب و ویرایشی دقیق می توانید این تجربیات را به صورت متنی آموزشی یا خبری به کاربران خود معرفی کنید. هرچقدر در موضوع مورد نظر خود خلاق تر باشید مطالب بیشتر و بهتری به دست خواهید آورد.

گرد آوری
شما به راحتی می توانید با تحقیقات در زمینه ای که از آن آشنایی نسببی ای دارید، برای مثال استفاده از کتاب ها، مجلات، مقالات، وب سایت های دیگر ،و... مطلب جدیدی ایجاد کنید با کنار هم گذاشتن این مطالب و ویرایش درست آنها می توانید مطلب جدید و مفیدی ایجاد کنید حتی برای بهتر شدنش هم می توانید نظرات خودتان را هم با ذکر اینکه این قسمت نظر شماست مقاله یتان را بهتر و جدیدتر کنید.
مصاحبه
مصاحبه نیز یکی دیگر از روش های ایجاد مطلب جدید است سعی کنید با افراد محبوب ارتباط برقرار کنید و با آنها راجع به موضوعات غیر تکراری یا حتی بهتر از آن با افرار محبوب در زمینه ی کاری خودتان راجع به موضوعات جدید مصاحبه کنید و با کمی ویرایش از آنها برای خلق مطلب جدیدتان استفاده کنید.

نظرات