1394/8/19

ابزارهای سئو جهت افزایش بازدید از سایت

برای بدست آورد رتبه ی خوبی برای سایتتان مي بايست اصول و قواعد طراحي و سئو را در پياده سازي آن رعايت کرده باشید در زير چند اصل اوليه مهم را براي شما بيان مي نمايم:

رعايت اصول و قواعد سئو در کد نويسي وب سايت

کد نویسی

کد نويسي HTML وب سايت مي بايست بر پايه تگ DIV پياده سازي شده باشد و از تگ TABLE براي صفحه بندي استفاده نگردد.

تگ TABLE فقط مي بايست براي داده هاي جدولي مورد استفاده قرار بگيرد.
آدرس دهي صفحات مي بايست بهينه سازي شده باشد. در آدرس دهی دسته بندی ها نقش مهمی و مفیدی دارند و نام صفحات بر اساس عنوان آنها در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال براي آنکه نام صفحه شبيه به index.php?id=36 داشته باشيم از نام صفحه page-title.html استفاده مي نماييم.
کد نويسي وب سايت مي بايست تحت استاندارد W3C باشد. بهتر است پس از اتمام کار طراحی، طراح وب سايت حتما صفحات وب سایت را در W3C Validator بررسي نماید و خطاهاي سايت را بر طرف کند.
در نظر گرفتن عنوان براي نوشته های وب سايت و استفاده از تگ هاي H1 تا H6 در سايت.

در کنار رعايت اصول اوليه و مقدماتي، اصول و موارد پيشرفته تري وجود دارند دارند که رعايت آنها در کد نويسي صفحات باعث بالا رفتن رنک وب سايت در موتورهاي جستجو مي گردد که در زير این اصول را براي شما بيان مي کنیم:

ايجاد نسخه موبايلي وب سايت تاثير بسيار متبتي بر رتبه ی سايت شما در موتورهاي جستجو خواهد داشت، زيرا که کاربران بسياري از موبايل و تبلت براي بازدید از وب سایت شما استفاده می کنند و نمايش درست و مناسب سايتتان در این دستگاه ها باعث مي شود تا کاربر با ابزارهاي موبايلي مدت زمان بيشتري در سايتتان بماند و همين مسئله تاثير بسيار مثبتي در رتبه ی سايت خواهد داشت.
استفاده از اسنيپت ها باعث بالا رفتن خوانايي سايت در موتورهاي جستجو مي گردد. در صورتي که از اسنيپت ها استفاده نموده ايد مي توانيد آن را در

Google Structured Data Testing Tool - Google Help بررسي نماييد،

فقط کافي است آدرس صفحه مورد نظر خود را در اين سايت وارد نموده تا اسنيپت هاي بکار رفته در اين صفحه را به شما نمايش دهد.

انتخاب عنوان مناسب براي صفحه
عنوان صفحه که روی هر تب مرورگر نمايش داده مي شود مهترين آيتمي است که موتورهاي جستجو توسط آن متوجه موضوع صفحه شما مي شوند. براي آنکه بهترين عنوان را براي صفحات وب سايت خود برگزينيد به نکات زير توجه نماييد:

 • عنوان صفحه را بر اساس کار وب سايت طراحي کنيد و نه براي موتورهاي جستجو. عنوان مي بايست براي کاربر جذابيت داشته باشد.
 • از کلمه های کليدي حداقل يک بار در عنوان استفاده گردد کافي است.
 • از کلمات کليدي بيش از حد استفاده ننماييد و سعي نماييد هر صفحه و مقاله شما بر روي يک کلمه کليدي تمرکز داشته باشد.
 • در انتهاي عنوان نام برند خود را حتما ذکر نماييد.
 • لازم نيست مترادف ها را در عنوان بياوريد، کافي است مترادف هاي کلمه کليدي را در بدنه مقاله خود استفاده نماييد.
 • مهترين صفحه وب سايت صفحه اصلي سايت مي باشد. در انتخاب کلمه کليدي براي اين صفحه بسيار دقت نماييد. کافي است مهترين کلمه کليدي خود را که ساير کلمات را تحت پوشش قرار مي دهد در ابتدا و در انتها نام برند خود را ذکر نماييد.

يافتن کلمات کليدي مرتبط به وب سايت
يکي از مهترين کارهاي در سئو يافتن کلمات کليدي مرتبط به وب سايت مي باشد که مي بايست توسط سئو کار انجام گردد و براي عنوان صفحات وب سايت و همچنين توليد محتوا براي وب سايت به کار برده شود. شما زمينه فعاليت خود را مي دانيد. براي آنکه کلمات کليدي مرتبط به اين کلمه را بيابيد کافي است اين کلمه را در دو نرم افزار گوگل به نام هاي Google Trends و Google Keyword Planner وارد نماييد تا کلمات کليدي مرتبط به کلمه کليدي اصلي شما توسط اين ابزارها ارائه گردد.

ميزان استفاده از کلمات کليدي در بدنه مقاله
یک اشتباه رایج استفاده از بیش از حد از کلمات کلیدی در مقاله است. مقاله مي بايست براي کاربر نوشته شود و نه موتورهاي جستجو. استفاده يک بار هم براي يک صفحه کافي است و مهم آن است که مقالات و صفحات سايت شما حس خوبي به کاربر بدهد.

بک لينک سازي

بک لینک

ايجاد لينک از سايت هاي ديگر کاري است که باید به صورت پيوسته انجام شود. در حقيقت يک لينک سازي خطر ناکتريک ترين بخش از سئو و بهينه سازي سايت مي باشد که مي بايست با دقت انجام شود. مي توانيد براي ايجاد بک لينک به سايت خود از فروم ها، انجمن ها، و وبلاگ ها استفاده کنید.
چند نکته در ايجاد بک لينک به سايت:

 • بر روي کلمه کليدي خاصي تمرکز نکنید
 • براي لينک دادن به صفحات وب سايت از کلمات کليدي مختلف استفاده کنید
 • از نام برند خود براي لينک دادن به وب سايت استفاده کنید
 • سعي کنید بک لينک شما به صورت طبيعي انجام شود و اين کار را با ابزارهاي بک لينک سازي انجام ندهيد
 • بک لينک نخريد و تبادل لينک ننماييد
 • بک لينک از سايت ها و صفحات مرتبط بگيريد

به روز رساني وب سايت
سعي نماييد حتما سايت خود را در يک دوره ی زماني مشخص به روز رساني نماييد. اشتباه رایج در این رابطه این است که تولید کننده های محتوا در ابتدا کلی مقاله ایجاد می کنند و سپس وب سایت را رها میکنند یا اینکه سعی می کنند تا می توانند مقاله ایجاد کنند وجود بازه ی زمانی مشخص به کاربر حس کنترل که حس خوبی است را می دهد اما ایجاد مقالات زیاد نه تنها این حس را از بین می برد بلکه ممکن است کاربر وب سایت شما را اسپمر شناسایی کند.

هر چه مطالب سايت شما موضع مورد نظر را بيشتر تحت پوشش دهد تاثير مثبت تري خواهد داشت. سعي نماييد حداقل 10 سطر متن براي صفحات وب سايت خود داشته باشيد و جنبه هاي مختلف موضوع را به صورت کامل بررسي کنید. بررسي جنبه هاي مختلف موضوع باعث شده تا نياز کاربر تنها با خواندن مقاله شما برطرف شود. هر چه مقالات شما جامع تر و کامل تر باشد تاثير بيشتري در سئو سايت شما خواهد داشت.

مقالات وب سايت را حتما در زمينه حرفه ی خود ايجاد کنيد. شما با مشتريان خود در تماس هستيد و نيازهاي آنان را مي شناسيد پس براي رفع اين نيازها مقالاتي را ايجاد کنيد.

در صورتي که ادعا مي نماييد شرکت طراحی سایت معتبري هستيد و فعاليت شما از ساير شرکت ها متمايز است مي بايست برند خود را داشته باشد. بر روي برند خود تمرکز کنيد زيرا برندينگ چيزي است که موتورهاي جستجو هم اکنون ارزش بيشتري براي آن قائل هستند و الگوريتم هايي را براي تشخيص برندهاي معتبر ارائه مي کنند.

استفاده از شبکه هاي اجتماعي

شبکه های اجتماعی

بهتر است بهترین و پر بازدیدترین شبکه های اجتماعی در زمینه ی کاریتان را بیابید و در آنها شروع به فعالت کنید. استفاده از شبکه هاي اجتماعي باعث ارسال سيگنال يي به موتورهاي جستجو مي گردد که اين سيگنال ها تاثير بسيار مثبتي در امتیاز سايت خواهد داشت. اخيرا اهميت اين سيگنال ها براي موتورهاي جستجو بيشتر شده و اهميت بيشتري براي آن قائل هستند.
چند نکته در مورد شبکه هاي اجتماعي:

 • سعي نماييد هر چند روز ارسال جديدي بر روي صفحه خود داشته باشيد.
 • مشتريان خود را ترغيب نماييد تا صفحه شبکه اجتماعي شما را لايک نمايند.
 • با منابع کاري خود از طريق شبکه اجتماعي متصل شده و از طريق صفحه خود فعاليت نماييد.
 • اخبار مهم و مقالات جديد را بر روي شبکه هاي اجتماعي خود بارگذاري نماييد.

افزايش بازديد کنندگان مقالات وب سايت
یکی از بخش های مهم سایت بخش مقالات وب سايت است که اغلب به آن کمتر توجه مي شود. از طريق بخش مقالات وب سايت خود مي توانيد بازديد کننده بيشتري به دست آوريد.

در بلاگ ها و فروم هاي سايت هاي ديگر به صورت مناسب و مستمر شرکت نماييد. البته فعاليت شما در سايت هاي ديگر مي بايست کاملا مناسب بوده و فقط استفاده از جملاتي به مانند با تشکر از مقاله شما نباشد.
با شرکت کنندگان در بخش نظرات و فروم وب سايت خود ارتباط برقرار نماييد تا دوباره وارد وب سايت شما شده و در سايت فعاليت نمايند.
از يک زیر دامنه براي راه اندازي بخش مقالات خود استفاده ننماييد و آن را در يک فلدر از سايت خود قرار دهيد.
از تاثير گذارندگان صنعت خود در نوشتن مقالات خود استفاده نماييد و در صورت لزوم به نوشته ها و صفحات وب سايت آنان لينک نماييد.
به جاي توليد مطالب بيشتر مطالب با کيفيت بالاتر ايجاد نماييد. در صورتي که بتوانيد مطالب با کيفيت با حجم بيشتري توليد نماييد نتيجه کار شما دو چندان خواهد بود.
در ايجاد مطالب خود حتما از تصاوير استفاده نماييد. در صورتي که بتوانيد تصاويري را خود ايجاد نماييد تاثير  بيشتري در ذهن خوانندگان خواهد داشت.
بخش ثبت نام ايميلي را در سايت خود فعال نموده تا بتوانيد کاربران را از مقالات جديد خود و همچنين تغييرات مقالات قبلي خود مطلع سازيد.
روش هاي قرار دادن مقاله در ساير سايت ها را در پايين مقاله خود ذکر نماييد تا کاربران تشويق شوند مقالات سايت شما را در سايت خود قرار داده و به سايت شما لينک دهند.
سعي نماييد در مقالات خود نظرات سايرين را بررسي نموده و نسبت به تاييد و يا رد نظرات ديگران عمل نماييد و اين کار را با ذکر دليل و برهان انجام دهيد.
از شبکه هاي اجتماعي جهت به اشتراک گذاري مقاله خود استفاده نماييد و اين کار را فقط يک بار انجام ندهيد.

تبليغ در گوگل
دو روش برای تبلیغ در گوگل وجود دارد روش اول که Google Adwords نامیده می شود عبارت است از اینکه شما با پرداخت مبلغی به گوگل سایتتان در صفحه ی نخست این موتور جستجو نمایش دهید و روش دوم بهینه سازی صفحات بر اساس کلمات کلیدی است که از جمله کارهایی در زمینه ی SEO است.

نسخه موبايلي وب سايت
گوگل به سایت هایی که قابلیت اجرا در موبایل را دارند امتیاز می دهد و بنابراين سايت هايي که نسخه موبايلي دارند رتبه بهتري در موتورهاي جستجو خواهند گرفت. امروزه با توجه به افزايش گسترده استفاده کنندگان از موبايل و تبلت براي مرور وب سايت طراحي نسخه موبايلي وب سايت بسيار ضروري مي باشد. در صورتي که وب سايت شما امکان خاصي را در اختيار کاربران قرار مي دهد کاربران مي بايست بتوانند عمليات هاي لازم را در سايت شما به راحتي انجام دهند در غير اين صورت ممکن است وب سايت شما را به دليل عدم نمايش درست در موبايل یا تبلت ترک نمايند که اين به ضرر کسب و کار و سئو وب سايت شما مي باشد.

سئو = بازديد کنندگان راضي
از سئو برای دور زدن سیستم های امتیاز دهی و موتورهای جستجو استفاده نمی شود بلکه هدف اصلی سئو این است که محتوای ارزشمند را از محتوای بیهوده جدا کند و در نتیجه ی این کار بازدیدکننده ها راضی خواهند ماند. هیچ وقت سئو را با هدف دور زدن این سیستم ها به کار نبرید چرا که نتیجه ی عکس می گیرید.

نظرات
1 0
تنور نان   http://tanuor.ir 1395/10/2 19:00:34

عالی بود ممنون