1394/8/19

دلایل کاهش بازدید از سایت شما

کاهش بازدید از سایت شما می تواند دلایل زیادی داشته باشد در اینجا چند مورد از رایج ترین دلایل گفته شده است.

درست نبودن ساختار نمایشی
درست نبودن ساختار کدهای سمت کاربر باعث می شود که کاربران از کلنجار رفتن با سایت شما خسته شده و دست از آن بکشند برای مثال ممکن است شما قسمتی را در سایت طراحی کرده باشید درست شبیه به یک دکمه به نظر برسد و روی آن نوشته اید دانلود کاربر با دیدن این قسمت از سایتتان سعی در کلیک کردن روی آن میکند ولی چون هیچ برنامه ای برای کلیک کاربر روی این عنصر وجود ندارد اتفاقی نمیافتد کاربر ممکن است در ابتدا فکر کند که ایراد از سیستمش هست ولی پس از چند بار امتحان کردن متوجه می شود که این ایرادی در سایت شماست به این ترتیب سایت شما امتیازش را در نظر کاربر از دست می دهد و کاربر از سایت شما برای همیشه خارج می شود. این تنها مثالی بود در بیان کلی می توان گفت که هر وقت اسکریپت یا هر کدی را برای سمت کلاینت می نویسید آن را حتما امتحان کنید چرا که خیلی پیش می آید که قسمتی از کد به درستی کار نمی کند و این قضیه برای کاربران سایت بسیار آزار دهنده است. از طرف دیگر کم شدن تعداد بازدید کننده برابر است با کاهش ارزش سایت شما در سیستم های امتیازدهی و موتورهای جستجو.

هماهنگی کارهای بخش های مختلف سایت
در فرم های مختلف به کاربر راهنمایی ای برای نحوه ی پر کردن صحیح فرم بدهید. هیچ وقت فرمی که محدودیتی در دریافت داده از کاربر دارد را بدون نوشتن راهنما به کاربر ندهید چرا نمایش اخطارهایی مثل این فیلد را درست پر نکرده اید پس از ثبت فرم یکی از آزار دهنده ترین موارد برای کاربر است. دقت کنید که همه ی بخش های سایت از قوانین یکسان تبعیت می کنند تا حس خوب نظم و قابل کنترل بودن سایت را به کاربر بدهید.

سایتتان را به روز کنید
سایتتان را بعد از مدتی رها نکنید و سعی کنید که سایت را در دوره ی زمانی خاصی به طور پیوسته به روز کنید. به روز بودن سایت باعث جذب و ماندن کاربران در سایت می شود از طرفی شانستان در کلمات کلیدی سایت در موتورهای جستجو بالا می برید. از نوشتن مطالب بیهوده و تکراری خودداری کنید و مطلبی را کپی نکنید چرا که این کارها تاثیر منفی در سئوی سایت شما دارد.

قابلیت نمایش در دستگاه های مختلف
قالب سایت را responsive کنید یا به عبارت دیگر به آن قابلیت نمایش در دستگاه های مختلف مثل موبایل ها و تبلت ها بدهید.

بک لینک سازی
برای بک لینک سازی بسیار احتیاط کنید تا لینک های خراب یا لینک های فاقد ارزش ایجاد نکنید چرا که لینک ها تاثیر زیادی در امتیاز سایت شما در موتورهای جستجو دارند.

وجود سایتتان را در موتورهای جستجو چک کنید
سایتتان را در موتورهای جستجوی مختلف چک کنید برای مثال ممکن است گوگل سایت شما را به هر دلیلی جریمه کرده باشد و آن را در نتایج جستجو نمایش ندهد به موتورهای جستجو اهمیت دهید و سعی کنید از استانداردها و قوانین آنها در سایتتان استفاده کنید.
 

نظرات