1394/10/30

مدیریت فرم تماس با ما در سایت ساز احسان وب

برای ایجاد یک فرم تماس با ما کافیست از طریق منوی کناری پنل در قسمت امکانات اصلی روی آیتم فرم تماس با ما کلیک کرده و در منوی ظاهر شده روی متن فرم تماس با ما کلیک کنید تا به صفحه ی متن بالای صفحه تماس با ما منتقل شوید.

متن فرم تماس با ما

در این صفحه شما می توانید متنی راجع به اطلاعات تماستان وارد کنید برای اینکه متن شما دقیقا به همان شکلی که نوشته اید نمایش داده شود آن را به شکل زیر بنویسید.

pre tag sample

pre tag sampleباعث می شود تا سطرهای شما در نمایش نشان داده شوند اگر از این تگ استفاده نکنید برای ایجاد هر خط جدید در انتهای خط مربوطه باید این عبارت را بنویسید br tag sample یا کل سطر را داخل این عبارت بگذارید:

p tag sample

p tag sampleبرای ایجاد یک پاراگراف به کار می رود.

 

 

چگونه یک عکس در بین اطلاعات تماس بگذاریم؟

برای این کار کافیست آدرس عکس را داشته باشید (راجع به چگونگی بارگذاری عکس روی سایت می توانید در این مقاله بخوانید-فایلهای سرور). برای مثال آدرس عکسی به این شکل است http://sample.com/image.png برای قرار دادن این عکس در بین اطلاعات تماس باید در خطی که می خواهیم این عکس نمایش داده شود کد زیر را بنویسیم:

img tag

چگونه نقشه ی گوگل را در بین اطلاعات تماس نمایش دهیم؟

برای این کار کافیست کد نقشه ای که می خواهیم را در قسمتی از متن که میخواهیم نمایش داده شود قرار دهیم. برای بدست آورد کد نقشه می توانید آن را با ابزار Google Maps قسمت My Maps ایجاد کرده و کدی که گوگل به شما می دهد را در سایت قرار دهید.

واحدهای فرم تماس با ما

برای دسترسی به این قسمت باید از منوی کناری پنل در قسمت امکانات اصلی روی فرم تماس با ما کلیک کنید و در منوی ظاهر شده روی واحدهای فرم تماس با ما کلیک کنید.

واحدهای فرم تماس با ما

شما در این قسمت می توانید به هر اندازه که می خواهید برای فرم تماستان واحدهای مختلف تشکیل دهید (مانند واحد فروش، پشتیبانی، فنی، و...)

برای ایجاد یک واحد در فرم تماس با ما کافیست در این صفحه روی دکمه ی افزودن واحد جدید کلیک کنید. در صفحه ی باز شده باید اطلاعات مربوط به واحدی که میخواهید ایجاد کنید را وارد کنید. پر کردن نام، آدرس ایمیل، و ترتیب نمایش واحد در این فرم الزامیست. چرا که در فرم تماس با ما کاربر واحد شما را با نامی که تعیین کرده اید میبیند و اطلاعاتی که در این فرم پر کرده به ایمیل واحدی که انتخاب کرده ارسال می شود. و در نهایت ترتیب نمایش واحد برای ترتیب چینی لیست نام واحدها برای نمایش به کاربر به کار می رود.
پس از پر کردن فرم روی دکمه ی ثبت شود کلیک کنید. اگر ثبت درست انجام شده باشد شما پیغام واحد جدید با موفقیت ثبت گردید را مشاهده می کنید.
حال با کلیک روی دکمه ی بازگشت به لیست واحدهای موجود می توانید نام واحد جدید را در لیست واحدهای فرم تماس با ما ببینید.

حذف یک واحد فرم تماس با ما

برای این کار در صفحه ی واحدهای فرم تماس با ما (منوی کناری<امکانات اصلی<فرم تماس با ما<واحدهای فرم تماس با ما) کافیست روی علامت ضربدر ردیفی که می خواهید حذف شود کلیک کنید و هنگام نمایش پیغام ظاهر شده روی دکمه ی ok کلیک کنید. اگر هم از حذف این آیتم منصرف شدید می توانید با کلیک روی دکمه ی cancel از حذف آن جلوگیری کنید.

ویرایش یک واحد فرم تماس با ما

برای این کار در صفحه ی واحدهای فرم تماس با ما (منوی کناری<امکانات اصلی<فرم تماس با ما<واحدهای فرم تماس با ما) کافیست روی علامت edit logo در ردیفی که می خواهید ویرایش کنید کلیک کنید تا به صفحه ی ویرایش منتقل شوید. در این صفحه می توانید اطلاعات این واحد را تغییر دهید و با کلیک روی دکمه ی ذخیره ی تغییرات ،تغییراتتان را در سیستم ثبت کنید. اگر اطلاعات درست وارد شده باشند سیستم پیغام تغییرات با موفقیت ذخیره گردیدند را به شما نمایش می دهد.

فیلد وضعیت برای چیست؟

فیلد وضعیت در قسمت ویرایش واحد فرم تماس با ما دو وضعیت فعال و غیرفعال را دارد. اگر نخواستید واحدی از فرم تماس با ما برای کاربران سایت نمایش داده شود کافیست به آن واحد وضعیت غیرفعال بدهید با این کار شما آن آیتم لیست (واحد فرم) را حذف نکرده اید بلکه نمایشش را برای کاربران سایت متوقف کرده اید و هر وقت که خواستید دوباره نمایشش دهید کافیست وضعیتش را به وضعیت فعال تغییر دهید.

 

تنظیمات فرم تماس با ما

در صفحه ی تنظیمات فرم تماس با ما (منوی کناری<امکانات اصلی<فرم تماس با ما<تنظیمات فرم تماس با ما) می توانید چیدمان صفحه ی فرم تماس با ما و نحوه ی نمایش فرم را مشخص کنید.

تنظیمات فرم تماس با ما

در تب (tab) چیدمان روبروی ردیف چیدمان صفحه تماس با ما لیستی وجود دارد که در آن اسم تمام چیدمان هایی که در قسمت چیدمان و شکل ظاهری ایجاد کرده اید هست. با انتخاب چیدمانی که مد نظر دارید می توانید چیدمان صفحه ی فرم تماس با ما را برای سایتتان تغییر دهید. و برای ثبت تغییر کافیست روی دکمه ی ذخیره کلیک کنید.

در تب شکل ظاهری روبروی ردیف شکل ظاهری جزئیات صفحه تماس با ما لیستی وجود دارد که استایل های مختلفی برای خود فرم به صورت پیش فرض قرار داده شده است می توانید با انتخاب یکی از این موارد شکل ظاهری فرم را تغییر دهید. و با کلیک روی دکمه ی ذخیره تغییرتان را در سیستم ثبت کنید.

نظرات