1395/7/3

طراحی سایت رایگان واقعیت دارد ؟

اینکه تصور کنید طراحی سایت رایگان یعنی یک شخص یا اشخاصی بخواهند برای شما  سایت رایگان را ارائه نمایند تصور غلطی است. در ادامه سعی می کنیم واقعیت داشتن یا نداشتن طراحی سایت رایگان را بررسی کنیم.

نرم افزارهای سایت ساز
برخی از نرم افزارهایی وجود دارند که شما را از دردسر یادگیری زبان های کدنویسی اچ تی ام ال, سی اس اس, جاوا اسکریپت و ... خلاص می کنند. اما باز شما باید کارکردن با خود این نرم افزارها را بلد باشید. اما به مراتب از یادگیری چند زبان برنامه نویسی و تکنولوژی های مربوطه راحت تر است. کیفیت در اینگونه نرم افزارها قابل قیاس با طرح های پولی نیست و در ضمن مشکل فارسی نویسی را هم باید مدنظر داشت.
برخی از نرم افزارهای سایت ساز جوملا, وردپرس و ... می باشند که قالب های آماده ای را ارائه می دهند تا شما در داخل نرم افزار آن را شخصی سازی کنید. نکته قابل توجه آشنایی با نحوه استخراج و نصب قالب در هاست می باشد که اغلب اشخاص آشنایی ندارند.

سایت سازهای رایگان
وب سایت هایی هستند که با ارائه نرم افزارهای تحت وب به شما اجازه می دهند با طراحی چند فرم بوسیله فرم ساز و اختصاص یکی از قالب های آماده، سایت خود را راه اندازی کنید اما عملی شدن قضیه بستگی به توقع شما دارد. چرا که شما وابسته به سرویس دهنده سایت ساز رایگان هستید و هر موقع مشکلی برای آن بوجود آید شما نیز دچار مشکل هستید و امکان پشتیبانی از داده ها وجود ندارد. در نهایت می توان گفت اینگونه سایت سازها کمی بهتر از وبلاگ ها هستند.

اینکه بالاخره رایگان بودن طراحی سایت چقدر واقعیت دارد برای ما نیز جای سوال بود که آن را بررسی و به نتایج زیر رسیدیم
یک : برخی از این افراد در ابتدا یک دامین را برای شما ثبت کرده و آن را به یک وبلاگ لینک می دهند و پس از مدتی کنترل سایت را از دست مشتریان گرفته و به بهانه های مختلف از آنها هزینه های بالایی را دریافت می کنند.
دو : در برخی از موارد منظور از طراحی سایت رایگان ثبت دامین و هاست رایگان می باشد.
سه : در مورد آخر هم منظور از طراحی سایت رایگان قالب آماده سایت می باشد که توسط اینترنت آنها را جستجو کرده و به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار می دهند تا نظر مشتریان را در جهت خرید هاست و دامین از آنها جلب نمایند.
همانطور که گفته شد طراحی سایت و بهینه سازی سایت، فعالیتی علمی و كاملا تخصصی می باشد كه نیاز به توان فنی و تجربه كاری بالایی دارد، از این رو كاری هزینه بر نیز می باشد.

نظرات